В 1936 році біля садиби всесвітньо відомого вченого академіка В.І Вернадського було відкрито цілюще джерело мінеральної води, яке назвали на честь нашого великого земляка М.В. Гоголя «Гоголівською». Але відкрито воно було значно раніше. Першовідкривачем джерела став відомий вчений В.І. Яковенко, який жив і працював в цих місцях у 1905 році. Він і пробурив першу артезіанську свердловину з якої пила воду вся його сім’я, а потім і весь округ, оцінивши її цілющі властивості. Вчений не в одному листі до своїх колег писав про значимість цієї води, порівнюючи її з Миргородською.

Видатний академік В.І Вернадський, проживаючи зі своєю родиною з 1911 р у безпосередній близькості від джерела на Бутовій горі, пив «цілющу воду». Він приділяв їй велике значення: «Вода займає окреме місце в історії нашої планети, оскільки немає жодного природного утворення, яке могло б зрівнятися з нею, щодо впливу на перебіг основних геологічних процесів». На Бутовій Горі академік надихався вивченню та дослідженню природних вод і джерел.

На початку 50-х років виникла ідея будівництва заводу мінеральних вод в екологічно чистому районі України з історичною назвою місцевості Бутова Гора.

Мінеральна вода «Гоголівська» реалізується в промисловій мережі майже 70 років. За своїм хімічним складом мінеральна вода «Гоголівська» є гідрокарбонатно-хлоридно-натрієвою. Протягом 2005 – 2006 р УкрНДІМР та К провів медико-біологічну оцінку якості та цінності фасованої природної лікувально-столової води «Гоголівська». Зроблений бальнеологічний висновок, що дана вода застосовується, як питна лікувальна при захворюваннях шлунку, печінки та жовчного міхура. Результати досліджень свідчать про високу якість, стабільність та збалансованість мікрохімічного складу і мікробіологічну чистоту води. За якістю вода мінеральна природна лікувально-столова «Гоголівська» є однією з кращих в Україні. Завдяки невисокій мінералізації вона має чудовий смак та не викликає накопичувань солі в організмі.

Вода «Гоголівська» відзначена численними нагородами:

- Дипломом переможця конкурсу якості продукції «Полтавська марка 2003 р»;

- Срібною медаллю у професійному дегустаційному конкурсі мінеральних вод «ALKO + SOFT 2002»;

- Золотою медаллю та дипломом за перше місце у професійному дегустаційному конкурсі мінеральних вод «ALKO + SOFT 2003»;

- Дипломом участі у ХVI міжнародній виставці «AGRO – 2004»;

- Дипломом участі у ХVII міжнародній виставці «AGRO – 2005»;

- Дипломом участі у ХVIII міжнародній виставці «AGRO – 2006»;

- Дипломом лауреата обласного етапу Національного Всеукраїнського конкурсу якості продукції «100 кращих товарів України» 2015 р.